logo My corner on the internet

My projects

Building automation system


System automatyki budynkowej, pozwalający zarówno na zapisywanie pomiarów (temperatura, wilgotność, ciśnienie) do bazy danych, jak i sterowanie podłączonymi urządzeniami (np. oświetlenie). Oparty na MQTT, interfejs operatorski został zrealizowany jako strona WWW. Umożliwia kontrolę z dowolnego urządzenia, a także przeglądanie danych archiwalnych w formie wykresów.

Home light control system


Bezprzewodowy system sterowania oświeteniem w mieszkaniu, pozwalający na włączanie i wyłączanie dowolnej lampy z dowolnego panelu sterującego. Początkowo oparty był na kontrolerach Atmega328p oraz nRF24 (komunikacja 2,4GHz). Wraz z rozwojem systemu możliwości tych układów okazały się za małe - nowa wersja systemu została oparta na Atmega32u4 (panele sterujące podłączone przez kabel Ethernet) oraz ESP8266 (bezprzewodowe moduły WiFi sterujące oświetleniem).

Home weather station


Domowa stacja pogodowa, wyświetlająca aktualną temperaturę i wilgotność (wewnętrzną i zewnętrzną), prognozę pogody na najbliższe dni oraz stężenie pyłu PM10 w okolicy. Posiada również archiwum danych pomiarowych z możliwością wyświetlenia wykresów przez www.

Mobile robot with FPGA controller


Mały robot mobilny, z niezależnym napędem na dwa koła. Sterownik zrealizowany na platformie DE0-Nano, z układem FPGA z serii Cyclone IV. Na robocie znajdują się różne sensory, między innymi: akcelerometr, cyfrowy kompas, czujniki zderzenia, ultradźwiękowy czujnik odległości, enkodery na napędach kół. Zaprojektowany i zbudowany w ramach pracy inżynierskiej.